AB Schakt & Transport

Syd

Huvudkontoret i Växjö
Systratorpsvägen 3
35246 Växjö

Telefon: 010-448 83 00
E-mail: schakt.transport@skanska.se

Fakturaadress

AB Schakt & Transport                 
Box 54                
233 22 SVEDALA 
(OBS kodsträng måste anges på fakturan)
Öppettider: 07:00-16:00

Johan Dahlberg

Distrikschef
(Växjö och Malmö)
010-448 83 07 
070-682 04 90 
 

Durdica Avdalovic

Projektchef
010- 449 90 03                
0734- 20 96 70

Lars-Göran Johansson

Projektingenjör Maskin
010-448 18 55
070-378 56 51
 

Magnus Nilsson

Transportledning/maskinuthyrning
magnus.n.nilsson@skanska.se
010-448 32 55
072-240 98 99

Ola Barrdahl

Transportledning/maskinuthyrning
ola.barrdahl@skanska.se
010-448 86 61
070-585 80 23 

Martin Andersson

Mätspecialist 
martin.ma.andersson@skanska.se
010-448 26 68
072-241 37 70

Johan Strandmark

Verkstadschef
010-448 00 92
072-707 37 82
 

Tomas Danielsson

Verkstadsförman
010-448 75 85
076-854 16 78

Hans Sjölin

Facklig företrädare
010-448 87 75
070-629 15 76

Kontoret i Malmö
Besöksadress:
Trehögsg. 8

213 76 Malmö

Telefon: 010-448 00 00

Johan Lindén

Platschef
(Malmö och Växjö)
010-448 36 11 
073-410 44 35

Joakim Lindahl

Transportledning/maskinuthyrning 
Malmö
joakim.lindahl@skanska.se
010-449 52 53
073-3264871

David Wennberg

Transportledning/maskinuthyrning 
Malmö
david.wennberg@skanska.se

010-448 38 46 
070-227 69 61


 

Jörgen Lindström

Transportledning/maskinuthyrning 
Hässleholm
jorgen.lindstrom@skanska.se
0451-351 90
010-448 31 33 
070-627 79 60
 

Daniel Christiansen

Mätspecialist 
daniel.christiansen@skanska.se
010-448 38 58
072-205 42 10

Johan Runesson

Produktionschef
010-449 30 58
070-3787027
 

Lars-Henrik Ivansson

Arbetsledare Schakt & Masshantering
Malmö
lars-henrik.ivansson@skanska.se
010-448 37 32
070-600 67 18


 

Louise Berben

Arbetsledare Schakt & Masshantering
Malmö
louise.berben@skanska.se
010-449 24 89
076-894 02 67

Sandra Olsson

Administratör
sandra.olsson@skanska.se
010-448 33 24
076-116 11 42

Caroline Lundqvist

Administratör
caroline.lundqvist@skanska.se
010-449 78 12
073- 329 77 20

Emma Sjöström

Administratör
emma.sjostrom@skanska.se
010-449 40 37
070-816 61 85

Stockholm

Kontoret i Stockholm
Besöksadress:
Värmdöv. 84

Box: 92147
120 08 Stockholm

Telefon: 010-448 02 47

Mats Alexanderson

Distriktschef
010-448 16 83
0703-82 92 41

Nicklas Ursin

Projektchef/Platschef
010-448 02 47
070-359 28 13
 

Johan Thögersen

Transportledning
johan.thogersen@skanska.se
010-449 23 41
072-160 85 09

John Schott Ericsson

Transportledning
john.schott.ericsson@skanska.se
010-449 62 06
073-252 54 99

Mathilda Björk

Arbetsledare Masshantering
mathilda.bjork@skanska.se
010-449 86 08
070-826 11 78

Väst

Kontoret i Göteborg
Besöksadress:
Stålverksgatan 16

417 07 Göteborg

Telefon: 010-4484061

Andreas Carlsson

Projektchef
010-4484061
070-557 47 57
Andreas.s.carlsson@skanska.se

Andreas Melander

Produktionschef Maskin
010-449 30 08
070-288 66 49
andreas.melander@skanska.se

Fredrik Bernhardsson

Produktionschef Masshantering
010-4493904
073-314 34 69
Fredrik.bernhardsson@skanska.se

Ronja Ferm

Transportledare Maskin
010-449 17 69
070-928 18 53
ronja.ferm@skanska.se

Niklas Lövgren

Transportledare Maskin
010-449 55 16
070-962 15 87
Niklas.lovgren@skanska.se

Andreas Eriksson

Transportledare Lastbil/Masshantering
010-449 43 48
070-878 26 47
andreas.e.eriksson@skanska.se

Jessica Christensen

Transportledare Transporter
010-449 25 41
076-894 03 10
jessica.christensen@skanska.se