AB Schakt & Transport

Syd

Huvudkontoret i Växjö
Systratorpsvägen 3
35246 Växjö

Telefon: 010-448 83 00
E-mail: schakt.transport@skanska.se

Fakturaadress

AB Schakt & Transport                 
Box 54                
233 22 SVEDALA 
(OBS kodsträng måste anges på fakturan)
Öppettider: 07:00-16:00

Johan Dahlberg

Distrikschef
(Växjö och Malmö)
010-448 83 07 
070-682 04 90 
 

Durdica Avdalovic

Projektingenjör
010- 449 90 03                
0734- 20 96 70

Gustav Rundberg

Projektchef
(Växjö och Malmö)
010-448 28 21 
076-804 15 40

Lars-Göran Johansson

Platschef
010-448 18 55
070-378 56 51
 

Magnus Nilsson

Transportledning/maskinuthyrning
magnus.n.nilsson@skanska.se
010-448 32 55
072-240 98 99

Ola Barrdahl

Transportledning/maskinuthyrning
ola.barrdahl@skanska.se
010-448 86 61
070-585 80 23 

Louise Gustafsson

Transportledning/maskinuthyrning
louise.gustafsson@skanska.se
010-449 42 79
076-895 30 17

Martin Andersson

Mätspecialist 
martin.ma.andersson@skanska.se
010-448 26 68
072-241 37 70

Johan Strandmark

Verkstadschef
(Växjö och Malmö)
010-448 00 92
072-707 37 82
 

Jonas Gustafsson

Verkstadsansvarig
010-448 75 85
070-530 71 33

Jonas Andersson

Ekonomi/Inventarier
010-4493620
070-241 28 70
 

Ingrid Johansson

Administratör
ingrid.s.johansson@skanska.se
010-448 85 60
070-437 53 43

Hans Sjölin

Facklig företrädare
010-448 87 75
070-629 15 76

Kontoret i Malmö
Besöksadress:
Trehögsg. 8

Box: 9044
200 39 Malmö

Telefon: 010-448 00 00

Johan Lindén

Platschef
Malmö
010-448 36 11 
073-410 44 35

Joakim Lindahl

Transportledning/maskinuthyrning 
Malmö
joakim.lindahl@skanska.se
010-449 52 53
073-3264871

Lars-Henrik Ivansson

Transportledning/maskinuthyrning 
Malmö
lars-henrik.ivansson@skanska.se
010-448 37 32
070-600 67 18


 

Jörgen Lindström

Transportledning/maskinuthyrning 
Hässleholm
jorgen.lindstrom@skanska.se
0451-351 90
010-448 31 33 
070-627 79 60
 

Daniel Christiansen

Mätspecialist 
daniel.christiansen@skanska.se
010-448 38 58
072-205 42 10

Johan Runesson

Projektchef / Entreprenader
010-449 30 58
070-3787027
 

Martin Eriksson

Arbetsledare 
010-449 50 53
0732-331087

Leif Ahlkvist

Verkstadsansvarig
010-448 30 40 
070-531 56 32

Sandra Olsson

Administratör
sandra.olsson@skanska.se
010-448 33 24
076-116 11 42

Caroline Lundqvist

Administratör
caroline.lundqvist@skanska.se
010-449 78 12
073- 329 77 20

Stockholm

Kontoret i Stockholm
Besöksadress:
Värmdöv. 84

Box: 92147
120 08 Stockholm

Telefon: 010-448 02 47

Nicklas Ursin

Projektchef/Platschef
010-448 02 47
070-359 28 13
 

Johan Thögersen

Transportledning
johan.thogersen@skanska.se
010-449 23 41
072-160 85 09

Mathilda Björk

Transportledning
mathilda.bjork@skanska.se
010-449 86 08
070-826 11 78

Väst

Kontoret i Göteborg
Besöksadress:
Stålverksgatan 16

417 07 Göteborg

Telefon: 010-4484061

Andreas Carlsson

Projektchef
010-4484061
070-557 47 57
Andreas.s.carlsson@skanska.se

Niklas Östergaard

Transportledare
010-4499103
072-182 61 48
Niklas.ostergaard@skanska.se

Niklas Lövgren

Transportledare
010-449 55 16
070-962 15 87
Niklas.lovgren@skanska.se

Fredrik Bernhardsson

Produktionschef Masshantering
010-4493904
073-314 34 69
Fredrik.bernhardsson@skanska.se