AB Schakt & Transport

Syd

Huvudkontoret i Växjö
Systratorpsvägen 3
35246 Växjö

Öppettider: 07:00-16:00

Telefon: 010-448 83 00
E-mail: schakt.transport@skanska.se

Fakturaadress

AB Schakt & Transport
C8193
190 87 ROSERSBERG
(OBS kodsträng måste anges på fakturan)

Johan Dahlberg

Distrikschef
(Växjö och Malmö)
010-448 83 07 
070-682 04 90 
 

Durdica Avdalovic

Projektchef
010- 449 90 03                
0734- 20 96 70

Ola Barrdahl

Platschef / Produktionschef Växjö
ola.barrdahl@skanska.se
010-448 86 61
070-585 80 23 

Magnus Nilsson

Transportledning/maskinuthyrning
magnus.n.nilsson@skanska.se
010-448 32 55
072-240 98 99

Marcus Svensson

Transportledning/maskinuthyrning
marcus.a.svensson@skanska.se
010-449 77 76
070-960 98 35

Lars-Göran Johansson

Projektingenjör Maskin
010-448 18 55
070-378 56 51
 

Martin Andersson

Mätspecialist 
martin.ma.andersson@skanska.se
010-448 26 68
072-241 37 70

Johan Strandmark

Verkstadschef
010-448 00 92
072-707 37 82
 

Tomas Danielsson

Verkstadsförman
010-448 75 85
076-854 16 78

Kontoret i Malmö
Besöksadress:
Trehögsg. 8

213 76 Malmö

Telefon: 010-448 00 00

Johan Lindén

Platschef / Produktionschef Malmö
010-448 36 11 
073-410 44 35

Joakim Lindahl

Transportledning/maskinuthyrning 
Malmö
joakim.lindahl@skanska.se
010-449 52 53
073-3264871

David Wennberg

Transportledning/maskinuthyrning 
Malmö
david.wennberg@skanska.se

010-448 38 46 
070-227 69 61


 

Tobias Larsson

Transportledning/maskinuthyrning 
Malmö
tobias.a.larsson@skanska.se
010-449 64 08
072-962 38 64

Jörgen Lindström

Transportledning/maskinuthyrning 
Hässleholm
jorgen.lindstrom@skanska.se
0451-351 90
010-448 31 33 
070-627 79 60
 

Henrik Seneby

Mätchef 
henrik.seneby@skanska.se
010-449 43 98
072-176 20 55

Daniel Christiansen

Mätspecialist 
daniel.christiansen@skanska.se
010-448 38 58
072-205 42 10

Johan Runesson

Produktionschef
010-449 30 58
070-3787027
 

Lars-Henrik Ivansson

Produktionschef  Masshantering
lars-henrik.ivansson@skanska.se
010-448 37 32
070-600 67 18


 

Sandra Olsson

Distriktsekonom
sandra.olsson@skanska.se
010-448 33 24
076-116 11 42

Caroline Lundqvist

Administratör
caroline.lundqvist@skanska.se
010-449 78 12
073- 329 77 20

Emma Sjöström

Administratör
emma.sjostrom@skanska.se
010-449 40 37
070-816 61 85

Stockholm

Kontoret i Stockholm
Besöksadress:
Värmdöv. 84

Box: 92147
120 08 Stockholm

Telefon: 010-448 16 83

Mats Alexanderson

Distriktschef
010-448 16 83
0703-82 92 41

Scott Adams

Projektchef
scott.adams@skanska.se
010-449 58 35
070-897 93 74

John Schott Ericsson

Transportledning
john.schott.ericsson@skanska.se
010-449 62 06
073-252 54 99

Linus Norin

Transportledning
linus.norin@skanska.se
010-449 58 64
072-189 02 60

Kjell Hultgren

Transportledning / KMA
kjell.hultgren@skanska.se
010-449 59 27
070-373 62 30

Mathilda Björk

Arbetsledare Masshantering
mathilda.bjork@skanska.se
010-449 86 08
070-826 11 78

Väst

Kontoret i Göteborg
Besöksadress:
Stålverksgatan 16

417 07 Göteborg

Telefon: 010-449 42 38

Per Ströhm

Projektchef
010-449 42 38
073-422 02 41
par.strohm@skanska.se

Andreas Melander (FL)

Produktionschef Maskin
010-449 30 08
070-288 66 49
andreas.melander@skanska.se

Fredrik Bernhardsson

Produktionschef Masshantering
010-4493904
073-314 34 69
Fredrik.bernhardsson@skanska.se

Andreas Eriksson

Produktionschef Transport
010-449 43 48
070-878 26 47
andreas.e.eriksson@skanska.se

Joakim Käpynen

Produktionschef Losshållning
010-448 17 96
072-727 73 82
joakim.kapynen@skanska.se

Christer Ring

Transportledare Maskin
010-449 58 31
076-607 69 21
christer.ring@skanska.se

Beata Berndtsson

Transportledare Lastbil
010-449 10 22
072-966 42 36
beata.berndtsson@skanska.se